I was pleasantly surprised to find it cheaper to make lasagna from scratch.
Please keep in mind that the cost will vary depending on the meat and cheese you use.
But you can control the quality of the ingredients and the amount of salt and fat.
There are no preservatives in it.
I have included my ingredients cost at the bottom of the article so you can compare with the price in your area. Yield -
12 ounces of ground beef for $2. 1 dollar scallions.
2 cloves of garlic14.
Persimmon is $5 an ounce.
$8 oz tomato sauce.
$1 t Italian seasoning
$1 t fennel seeds¼ t Pepper $.
$6 thousand levels. 1 Egg $.
15 ounces an ounce, $3.
$ Parmesan cheese.
$2, 6 oz.
1/8 cup PalmaTotal Cost $12.
$1 per service. Frozen $2. . $3. $. $1. $. 68 for one 14. $1. $2. 50 for . $4. 44 for 1. $1. $1. $1. $3. $5. $5. $5.
Guangdong Hosen Two Eight Industrial Co.,Ltd. is a professional ceramic tableware manufacturer. It is committed to provide customers with one-stop purchasing service for hotel supplies and catering suppliers about 20 years by now. Sitemap
CONTACT US
Mobile: +86-18998415146
TEL: +86-20-39928600
E-mail: hosen-9@28ceramics.com
Office Address: 3/F-4/F, Shaxi International Hotel Supplies City, Shaxi Village, Guangzhou City, China
Factory Address: Ditou lndustrial Zone, Fengxi District, Chaozhou City, China